To już ostatnie chwile, by przyjrzeć się wystawie Mapa emocjonalna: projety dla Libanu i Płaszowa  na ogrodzeniu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Plansze będą dostępne dla oglądających tylko do końca tygodnia, tj. do 30 września 2016r.

Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć wizualizacji śmiałych projektów architektonicznych studentów z Edynburga oraz z Politechniki Krakowskiej, Kolektyw Kuratorski zaprasza na finisaż wystawy, który odbędzie się w czwartek 29 września 2016r. 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 wspólnym zwiedzaniem wystawy – na pytania gości będą odpowiadać kuratorzy i twórcy projektu z Edynburga. Natomiast później, ok. godz. 18.30 w sali 53 w prawym skrzydle Biblioteki odbędzie się dyskusja, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem Płaszowa. Chris Rankin i Kenny Fraser ze studentami Uniwersytetu Edynburskiego, kuratorzy prezentacji Mapy emocjonalnej (Uniwersytet Jagielloński) oraz architekci z Instytutu Architektury Krajobrazu (Politechnika Krakowska) opowiedzą o wynikach pracy dotyczącej terenu byłego obozu koncentracyjnego w Płaszowie i kamieniołomu Liban.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim i angielskim.

 

Czwartek 29.09.2016, godz. 18:00

ul. Rajska 1, Kraków